Jdi na obsah Jdi na menu
 


O Černym

24. 7. 2008

Jeho příběh je velmi zvláštní a zdlouhavý... Někdy si říkám proč právě Černej? Proč jsem se s ním potkala právě já? Proč byl  on a ne jiný? Přemýšlím nad tím docela často a vždy dojdu k tomu názoru, že věci, které proběhly už nikdo změnit nemůže.

 

S Černym jsem se potkala před několika lety ve stáji v Přeštěnicích, kde jsem prozatím dodnes.Přivedla ho jedna pani co vlastnila ještě kobylku co měla na krku tři roky. Nebyl to zrovna veselý pohled na utrápeného koně, kterému život vysel na vlásku, ztrácel se všem před očima, a žebra jste mu mohli s přehledem spočítat.

 

Možná se tedˇ ptáte, kde se mu to stalo nebo kdo to zavynil.Dlouho mi to nikdo nechtěl pořádně říct, jen řekli, že se měl špatně a víc nic, tak jsem si to zjistila sama a hezké věci to nebyly.Tu z těch stájí co byl, znám a co ho vlastně zohavila nejvíc , ale psát kde to je a jak se jmenuje nebudu,jak jsem psala, čas vrátit nejde ( a možná je to i dobře...)

 

Myslím, že to trvalo tak rok co pořádně přibral a dal se do pořádku, aby se začel jezdit ( nově obsedat). když ho obsedali, bylo mu 5 let a byl do nedávna hřebcem. Asi dva roky chodil neustále pod sedlo na jízdárny a makal a makal a to mimochodem jsem na něm jezdila já, jenomže jsem nekoukala jak se kůnˇ cítí, ale na to, jak dobře mi chodí a to byla chyba.

 

 Nyní je každý den na pastvinách, kde mu kamarádi ani tráva neschází.Rád si s nimi hraje a dovádí, je to pěkná podívaná, když se na něj koukám ve výběhu.  On člověka nenudí ... :o)

 

 

Obrazek

 

Bude vždy na prvním místě. Je to koník, kterému vděčím za hrozně moc, mám ho ráda a doufám, že on mě asponˇ trochu také...

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

super

(terka(sestrenice), 4. 4. 2009 10:43)

je to pěkný asi bych to nenapsala je to fakt super!!!!!! :-)