Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.rok spolu

31. 1. 2009

Už je to 1 rok

Bylo to 1.2.2008, kdy jsme zaplatili za Černýho, konečně se to povedlo po dlouhých úmluvách a problémech. Konečně vlastní kůnˇ, prostě jenom můj a ničí jiný, bylo to něco neuvěřitelného, nezapomenutelný zážitek! Po kratké chvíli se mi ale začel měnit na to vše pohled, ne jenom, že mít koně už neni legrace jako byla předtím, že když je nějaký problém zdravotní nebo jiný už to za mě nikdo nevyřeší tak, že když mi začel zlobit pod sedlem, už tu nebyla druhá (zkušená osoba) která by mi ho jak se řiká srovnala. Přestávala to být sranda a já se začela bát některých věcí, které mi dříve nevadily např. když se mnou kozloval, dřív mi to bylo jedno, udržela jsem se vždycky, ale najednou při sebemenším náznaku jsem hodně znejistěla a sama jsem byla zaskočená proč. Pamatuju si, že mě ta celá situace dost rozhodila a hoodně dlouhou dobu mi nešla z hlavy (občas se ještě vrací...)Tohodle období se bojim i teď

 

Když si vzpomenu co jsme za ten rok udělali, a co jsme spolu prožili, bylo by to asponˇ na 300 stránkovou knihu:D Jaro pro nás bylo docela dost krušné, skoro celé jaro jsem na něj nesedla, nestál při sedlání ani když jsem ho držela u huby a tady mi konečně došlo, že se s tim něco musí dělat.Na procházkách se taky nechoval nejlépe. Hrozně mi pomohl kurz u Kačky Santarové, pro mě hrozný obrat, začela jsem svého koně posuzovat jinak a on se začel chovat jinak ke mně.

Obrazek

 

Začel reagovat na ohlávku, při sedlání a nasedání stál, začeli jsme dělat ve volnosti.V létě pak začeli vyjíždˇky, kterých jsem se po zimě hrozně bála, ale byly úžasné. Jezdili jsme ve dvojici a při klusu a cvalu atˇ jako první, druhý nebo vedle sebe byl v naprostém klidu. Asi 2x jsme byli i sami a to byl taky suproví, ale byli jsme jenom v okolí stáje, kde to dobře zná, dál jsem se sním necítila. Na ježdění v terénu ale musíme ze všeho nejvíce zamakat, sám je většinou nejistý a chvátá hodně ke konim a ve dvojici se oddělíme od druhého koně jen ta takovou vzdálenost, kdy ho ještě vidí.Hodně jsme také zamakali na jízdárně a to především s ohlávkou:o)Na podzim jsme pracovali spíše na jízdárnách a tedˇ v zimě v tom pokračujem, jenom je koníček občas moc akční, na procházkách neni až tak v pohodě jako v létě, někdy trochu táhne, ale když si to vyjasníme, je zase vše v ok. Zima u nás byla vždycky taková, a doufám, že to do budoucna vyřešíme.

když si to tak vezmu byl to právě on co mě toho nejvíce naučil. Za tenhle rok (i když jsme měli pár krizí...) snad ze všeho nejvíce, to díky němu jsem se na všechno začela dívat jinak a on mi to oplácel. Doufám, že  spolu budeme pokračovat dál a zase o trochu lépe.

Obrazek

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář